KONST / Ramar / Ram 5656467
*
nr 565 6467
Ram
1800-tal, Innermått 125x78
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2009
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:54
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:16
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:32
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:54
*
Ram
nr 565 6467
Ram
1800-tal, Innermått 125x78
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:54 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:16
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:32 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:54